• اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها
  اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها

  «قُلِ اللَّهُمَّ مالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ» (ال عمران‏26)

 • اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم عجل لولیک الفرج
 •                                      واجب همیشگی
  واجب همیشگی
 • «احساس خطر میکنم!»
  «احساس خطر میکنم!»

  «حرکت جامعه باید به سمت آن تعالی و آن ارزشها، حرکت به سمت بالا باشد؛ حرکت مثبت باشد. این حرکتهای به سمت پائین، همان بیماریهائی است که برای نظام اسلامی ممکن است پیش بیاید؛ و این خطر برای نظام اسلامی است؛ مردم باید بیدار باشند.» مقام معظم رهبری ۱۳۸۸/۰۶/۲۰

 • اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
  اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
 • نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
  نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
 • «حوزه‌ی علمیه انقلابی»
  «حوزه‌ی علمیه انقلابی»

   «اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه «انقلابی» بماند؛ زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم - ۱۳۹۴/۱۲/۲۵

 • (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)
  (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)

  پیامبر اکرم این هدف را دنبال میکرد که هرجا زمینه مساعد بود، بذر اندیشه و عقیده را بپاشد؛ با این امید که در زمان مساعد، این بذر سبز خواهد شد. هدف این بود که پیام آزادی و بیداری و خوشبختی انسان به همه دلها برسد.

 • دولت تدبیر و امید!؟
  دولت تدبیر و امید!؟

  نوبخت: تا پایان سال جاری تحولات قابل توجهی در کشور رخ خواهد داد و مردم طعم شیرین خدمات دولت را لمس و احساس خواهند کرد.

تأملی بر دیدارهای خارجی رهبر انقلاب

ملاحظات اساسی در دیدارهای خارجی رهبر انقلاب؛

رفت‌وآمدهای دیپلماتیک همواره برای دولت‌ها و به‌خصوص دولت‌های در حال توسعه، از اهمیت زیادی برخوردار بوده و همچنان نیز اهمیت بالایی دارد. این رفت‌وآمدها ضمن اینکه منتقل‌کننده‌ی پیام‌های مهمی به همسایگان و همچنین سایر کشورهاست، آثار متعددی به‌خصوص در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی برای طرفین دارد. بخصوص اینکه سفرهای مقامات ارشد کشورهای مختلف به جمهوری اسلامی ایران نیز طی سال‌های اخیر، سیر صعودی داشته است.

با تحلیل محتوای برخی از دیدار خارجه‌ی رهبر انقلاب، می‌توان…

مشاهده

خسارت های اجراي FATF

 گروه اقدام مالی(FATF) چيست؟

(Financial Action Task Force on Money Laundering)

FATF یک سازمان همکاری میان دولت هاست، که به منظور مبارزه با پول شویی شکل گرفته است. هدف اصلی این اتحادیه، در واقع مبارزه با مظاهر مختلف فعالیت های غیر قانونی میباشد که بخش اقتصادی کشورها را تحت تاثیر خود قرار داده اند .

در نگاه نخست این سازمان بسیار مفید برای کشورها و باعث رشد اقتصادی و رفع مفاسد اقتصادی است؛ اما ماهیت اصلی آن با واکاوی مفاد و بند…

مشاهده

بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان

 گزارش سازمان عفو بين الملل: «آمريکا به هيچ‌کدام از کنوانسيون هاي حقوق بشر پايبند نيست»؛

بر اساس گزارش سازمان عفو بين الملل، آمريکا در ميان 5 کشور ناقض حقوق بشر است.
به گزارش مشرق، بر اساس گزارش جديد سازمان عفو بين الملل، آمريکا در ميان 5 کشور ناقض حقوق بشر است.
سازمان عفو بين الملل در گزارش  خود اعلام کرده است که کشورهاي چين، عربستان سعودي، و ايالات متحده آمريکا و ايران داراي بيشترين آمار اعدام هستند.
چين و عربستان سعودي…

مشاهده

غرب؛ همچنان وحشی است!

چندی پیش خانم «ترزا مي»  نخست  وزير تازه به قدرت رسيده بريتانيا، در پاسخ به سوال«جورج کروان»  نماينده پارلماني حزب ملي اسکاتلند که پرسيد: «آيا شما حاضريد دکمه شليک سلاح هسته اي را که مي تواند صد هزار زن و مرد و کودک بي گناه را به قتل برساند، فشار دهيد؟»؛ بي درنگ گفت: «بله.»

اين پاسخ مشمئز کننده دست کم يادآور خاطره ديگري از سياستمداران دنياي غرب است؛ وقتي سال 1996 در برنامه «60 دقيقه» تلويزيون آمريکا از مادلين آلبرايت…

مشاهده

تحولات کشمير

فرياد مسلمانان مظلوم كشمير: به دادمان برسيد!

در ادامه سركوب وحشيانه مردم از سوي ارتش هند، «سيدعلي گيلاني» رهبر مردم کشمير هند، با ارسال نامه به اتحاديه اروپا، سازمان همکاري اسلامي، سازمان ملل متحد و سازمان سارک ضمن درخواست از جامعه جهاني براي ارسال دارو و مواد غذايي براي مسلمانان کشمير به نمايندگي از مسلمانان کشمير، از سازمان ملل خواست درباره جنايات ارتش هند عليه مردم اين منطقه تحقيقات فوري و بي طرفانه اي را آغاز کند.

 «سيدعلي گيلاني»  متن نامه…

مشاهده

  درسهای زندگی
 

توصیه مقام معظم رهبری به جوانان در مورد اولویت انتخاب بین کار اجرایی و کار فرهنگی:

«کار اساسی عبارت است از هدایت»…

مشاهده

   

مطالب جديد

article thumbnailپژواک صدای عدالت انسانی؛ به ذهن هیچکس خطور نمی‌کرد کودکی مسیحی که مرتب از مدرسه فراری بود تا در...
سنت های الهی در قرآن
پنج شنبه, 30 دی 1395
article thumbnail«تغییر» قطعاً همه انسانها در طول عمر و گذران زندگی، بارها در اندیشه «تغییر» محیط اطراف خود بوده...
article thumbnailدر تاریخ اول دی ماه ۱۳۷۱، رهبر انقلاب با گروه ورزش و سرگرمی صدای جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند....

Developed in conjunction with Ext-Joom.com